Söz/Nişan/İsteme Çiçekleri

Filtrele ve Sırala
Renk
Ürün Çeşitleri
Gönderim Amacı
Fiyat
Sıralama

Söz/Nişan/Düğün Çiçekleri

Birbirinden özel tasarımlarıyla öne çıkan söz/nişan/düğün çiçekleri; evlilik kültür ve gelenekleri içerisinde büyük bir öneme sahiptir. Dünyanın dört bir yanında aşk ve sevginin temsilcisi, güzel günlerin habercisi sayılan çiçekler; pek çok farklı kültürün evlilik törenlerinde yer alır. Bu bakımdan evrensel bir değere sahip olduğunu söylemekte fayda vardır.

Zarif duruşları ve anlamlı tasarımları ile öne çıkan söz/nişan/düğün çiçekleri, pek çok farklı seçeneğe sahiptir. Seçimi özel günün anlamına göre yapılan bu çiçekler arasında doğru modeli bulmak oldukça önemlidir. Bu nedenle tercih sürecinde yardımcı olacak temel nokta ve püf kuralları detaylı bir şekilde öğrenmek gerekir. Söz/nişan/düğün çiçekleri seçim sürecinde kolaylık sağlayacak püf nokta ve tüyolar bu yazıda!

Zarifliğiyle Büyüleyen Söz Nişan Çiçekleri Modelleri

Söz/nişan/düğün çiçekleri evlenme törenlerinin her aşamasında farklı tasarımlara sahip modellerden seçilir. Pek çok farklı seçeneğin bulunduğu modeller arasından günün anlam ve önemine uygun olacak zarif bir çiçeğin seçilmesi önemlidir. Bu nedenle seçeneklerin yakından tanınması gerekir. İşte zarafetin ön planda tutulduğu söz/nişan/düğün çiçekleri ve modelleri:

Evlilik yoluna girenlerin ilk durağı olan söz törenleri, çiftlerin birbirine olan bağlılığını aile eşliğinde dile getirmesinde dayanır. Güzel günlerin habercisi konumundaki bu özel zamanda seçilen çiçeğin de duyguları ifade etme bakımından güçlü olması gerekir. Bu noktada 100’lü gül kutularından oluşan tasarımlar etkili bir tercihtir. Gül sayısının anlamı, ölene kadar o kişiyle beraber olmak istediğinizdir.

Nişan törenlerinde sıklıkla tercih edilen çiçekler, tasarım kutularda yer alır. Çeşitli renklerdeki solmayan güllerin bir araya getirildiği bu kutular, dış görünümünde tematik baskılar taşır. Rose Quarts serisi altın varaklı mermer görünümüne sahipken Emerald modellerinde zümrüt rengi işlemeler yer alır. Tüm bu seçeneklerle beraber çeşitli renk ve sayılarda gül içeren buketler de nişan töreni için tercih edilebilir.

Düğünler için seçilen buketler gelin çiçeği olarak da anılır. Adından da anlaşılacağı üzere geline özel olan bir çiçektir. Tören boyunca elinde taşıyacağı bu çiçekler, zarif güllerin ince tasarımlara sahip buket kağıtları ile harmanlanmasından ortaya çıkar. Pek çok farklı renk seçeneği bulunan buketler arasından düğün temasına ve ortamına uygun seçim yapabilirsiniz.

Düğün Çiçekleri Nasıl Olmalı?

Düğün çiçekleri diğer türlere kıyasla bazı temel farklılıklara sahiptir. Bu farklılıkların yakından tanınması seçim sürecinde kolaylık sağlar. Doğru seçilmiş bir gelin-düğün çiçeğinde bulunması gereken temel özellikler şunlardır:

  • Gelinin saç modeli ile uyumlu türden çiçekler bulundurmalıdır. Aynı zamanda kurdele, paketleme biçimi bakımından da uygun yapılı olmalıdır.
  • Düğün esnasında gelinin yorulmaması için ağırlık bakımından hafif, kolay taşınabilir bir şekilde seçilmesi gerekir.
  • Hava ve mekan şartları göz önünde bulundurulmalıdır. Mevsimsel çiçeklerin doğru bir şekilde kombine edilmesinden oluşmalıdır. Bu sayede buket ve ortam arasında yüksek uyum sağlanır.
  • Ana çiçeğin yanında yer alan bitki ve yeşilliklerin doğru bir şekilde kombine edilmesi gerekir. Böylece uyumsuzluğa bağlı rahatsız edici görüntülerin oluşması engellenir; estetik açıdan şık bir duruş yakalanır.

Tüm bu parametrelere uygun hareket etmeniz dahilinde doğru düğün buketi seçimi yapabilirsiniz. Böylece bu özel gününüz hakkında hep güzel hatırlayacağınız kıymetli bir çiçek tercih etmiş olursunuz. 

Söz Nişan ve Düğün Çiçekleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Söz/Nişan/Düğün çiçeği alırken dikkat edilmesi gereken en temel kural, tören türü ile uyumluluktur. Söz ve isteme çiçeklerinde anlam bakımından güçlü bir altyapıya sahip, çoklu çiçek setleri seçilebilir. Nişanlarda etkinliğin düzenleneceği ortama göre kutu veya buket modelleri arasından tercih yapılabilir. Düğün çiçeklerinde ise gelinin tören esnasında rahatça taşıyabileceği, özel tasarım buketlerden yararlanılabilir.

Her çiçeğin renk ve türüne göre özel bir anlamı bulunur. Bu nedenle söz/nişan/düğün çiçeği seçiminde tercih edilecek set ve buketlerin içeriğindeki çiçeklerin manaları etraflıca araştırılmalıdır. Bu sayede duyguların doğru bir şekilde sembolize edilmesi mümkün hale gelir.

Kız İsteme Çiçeği Nasıl Olmalı?

Kız isteme çiçeğinin seçim sürecinde ağırlıklı olarak güllerden oluşan modeller tercih edilmelidir. Sevgi ve aşkın evrensel sembolü kabul edilen kırmızı güller, sayıları bakımından farklı anlamlar taşır. Bu noktada 100’lü kırmızı gül hediye kutuları gibi seçenekleri değerlendirmekte fayda vardır. Sayı bakımından çiçeklerin ifade ettiği anlam, gönderenin alıcıyla bir ömür boyu beraber olmak istediği mesajını taşır.