Sarı Gül

Filtrele ve Sırala
Sıralama

Sarı Gül

Sarı gül, dostluğa verilen önemin ve mutluluğun sembolü olarak kabul edilir. Yakın arkadaşlara gönderilen hediyeler arasında büyük bir yere sahiptir. Güllerin yalnızca romantik ilişkilerde değil, sıkı dostluklar için de oldukça kıymetli olduğunun göstergesidir. Bu bakımdan pozitif duyguların ifade edilmesinde etkili bir seçenektir.

Alıcının yakınlık derecesine ve kişinin hayatındaki rolüne göre farklı anlamlara sahip olan sarı gül, tercih yapılmadan önce araştırılmalıdır. Anlamlarının detaylı biçimde kavranmasıyla beraber hem etki hem de mesaj bakımından güçlü bir hediye verilebilir. Sarı gül alıcıya göre anlamları ve kimlere verilebileceği hakkında merak edilen tüm detayları yazıda bulabilirsiniz.

Sarı Gül Anlamı Nedir?

Güller, simgesel değeri bakımından neredeyse tüm kültürlerde mutluluğun ve sağlığın temsilcisidir. Bunun temel nedeni estetik açıdan hoş bir görünüme sahip olmaları ve antik dönemlerde dahi farklı coğrafyalarda yer edinmeleridir. Renk ve türüne göre farklı anlamlara sahip olan bu çiçekler arasında sarı gül de büyük bir yere sahiptir. Kullanımı Antik Mısır uygarlığına kadar dayanan bu tür, evrensel olarak ifade ettiği duygularla öne çıkar.

Mutluluk ve sadakatin sembolü olan sarı gül, daha pek çok farklı anlama sahiptir. Sıkı bir dosta ve diğer yakınlara gönderildiği vakit kişiler arasındaki bağın güçlülüğünü temsil eder. Bununla beraber bu yakın ilişkiden mutluluk duyulduğu, yakınlığın bir ömür sürmesinin arzulandığı mesajını verir. Oldukça hoş bir anlama sahip sarı gül, romantik ilişkilerde tercih edildiği vakti çok daha farklı manalar taşır.

İkili ilişkilerde hediye edilen sarı gülün ayrılık ve ihanet gibi olumsuz duyguları temsil ettiği inanışı yaygındır. Dolayısıyla romantik olarak bir hediye verilmek istendiğinde bu renkte güllerin seçilmesi tavsiye edilmez. Bunun yerine evrensel olarak sevgiyi ifade eden kırmızı gülleri; tamamlanmış sayılan mükemmel bir aşkın temsilcisi mavi tonlarını tercih edebilirsiniz. Böylece hediyenin vereceği mesaj bakımından daha etkili ve doğru bir imaj sergilemiş olursunuz.

Mutluluğun Sembolü Sarı Gül Çeşitleri

Pek çok farklı türe sahip olan sarı güller, çeşitli sunumlar aracılığıyla fark yaratan bir hediye konumuna yükselir. Bu sayede her zevke uygun biçimde hediye olarak tercih edilebilir. Başlıca sarı gül hediye seçenekleri solmayan, kutu, saksı ve buketlerdir. Türler hakkında detaylı bilgi edinerek hangisinin alıcı için uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Birbirinden farklı yeşilliklerle süslenen buket sarı gül, sade ve şık ambalajıyla beraber fark yaratan bir estetik güzellik sunar. Rosebox kataloglarında Sunshine etiketiyle yer alan bu buketin dış kabı, altın varaklı mermer desene sahiptir. Buket; mevsimlik olarak hazırlanması gereği çok dallı sarı çardak veya ekvator güllerinden oluşturulur. Ruscus ve Phoenix yaprakları ile süslenerek buketin şık durması sağlanır.

Kutuda sarı gül seçenekleri ile birden fazla çiçeğin kombine edildiği özel hediyeleri tercih edebilirsiniz. Kutuda güller; yapısı gereği kuruduktan sonra dahi hoş bir duruşa sahip olan, özel tasarım paketlerde sunulan bir yapıya sahiptir. Karşı tarafın zevkine göre tercihinizi bu yönde yaparak dekorasyon parçası olarak kullanabileceği bir hediye vermiş olursunuz. Bu sayede her daim sizi hatırlatacak bir konumda tutabilmesi mümkün hale gelir.

Pek çok farklı renk ve seçeneğe sahip Rosebox’ın geniş ürün skalası yardımıyla dostunuza özel bir sarı gül bulmanız mümkündür. Buket, saksı ve kutu çeşitleri arasından sunum biçimini seçebilir, karşı tarafa hoş bir hediye sunabilirsiniz. Bu sayede duygularınızı ifade ederken evrensel sevgi dili olan çiçeklerden yararlanmış olursunuz. Dostluğunuza sembolik bir değer katarak bağınızı güçlendirirsiniz.