Mavi Gül

Filtrele ve Sırala
Sıralama

Çiçeklere mavi rengini veren pigmentler güllerde mevcut değildir. Bu nedenle ekvator mavi gül yapay oluşumludur ve güle uygulanan özel yöntemler ile mavi renk elde edilir. Mavi güllerin ortaya çıkması için beyaz güllere özel mavi boya enjekte edilir. 2004 yılında yapılan bir çalışma ile genetik mühendislik yöntemi ile ilk mavi gül ortaya çıkarılmıştır.

Gül denildiğinde akla ilk olarak kırmızı güller gelse de mavi ve diğer renklerdeki güller de oldukça özeldir. Nadir bulunması bu gülleri özel bir hediye haline getirir. Sevilen kişiye sonsuz bir mutluluk yaşatmak adına tercih edilen ekvator mavi gül mevsim koşullarına göre uzun süre boyunca ilk günkü görünümünde kalabilir. Buket içinde ya da vazo ile sunumu yapılan bu güller evlerde kolayca bakılabilir.

Renkleri değişiklik gösterse de ekvator gülleri isimlerini Güney Amerika ülkesi olan Ekvator’dan alır. Farklı renklerde güllerin yetiştirildiği bu ülke gül bakımı için ideal koşullara sahiptir. Ekvator gülü, en geniş renk yelpazesine sahip olan çiçekler arasında yer alır ve nakliye sürecinde soğuk hava depolarında korunur. Bu sayede güller ilk günkü sağlıklı görünümünü daha fazla korurlar.

Ekvator Mavi Gül Özellikleri Ve Anlamı

Özel bir bukette ya da tasarım kutuda hediye edilecek ekvator mavi gül farklı anlamlara gelir. Başarının ve imkansızın simgesi olarak kabul edilen bu renk tamamlanmış aşkın simgesi olarak da kabul edilir. Özlem, sonsuzluk ve özgürlük mavi gülün diğer anlamları arasında yer alır. Gelecek için umut temsil eden mavi güller yaşam döngüsünü ve doğanın sade güzelliğini anlatır. Doğada direkt olarak bulunmasa bile sonradan oluşumlu mavi güller ile maneviyatın bir simgesidir. Elde edilemez hayalleri ve sevgiyi ifade etmek için sevilen kişilere ekvator mavi gül hediye olarak verilebilir.

Baştan çıkarıcı ve sıra dışı bir güzelliği gösteren mavi güller gizemli ve kolay ulaşılabilir olmayan şeklinde de değerlendirilebilir. Az bulunurluk güllerin fiyatlarının artmasına neden olacaktır. En sağlıklı ve göz alıcı mavi güllere en iyi fiyatlardan sahip olabilmek için çiçek siparişleri online platformlardan verilebilir. Güvenilir platformların kullanılacağı siparişler belirtilen adrese ve zamanında teslim edilir. Hediye olarak gönderilecek çiçek buketlerine isteğe göre özel sipariş notu eklenebilir. Vazoda sonradan bakılabilir ve büyütülebilir olması bu güllere olan ilgiyi daha da artırır.

Ekvator Mavi Gül Fiyatları

Hoş kokusu ve kendine özgü güzelliği ile tüm kadınların beğendiği ekvator mavi gül en popüler çiçekler arasında yer alır. Özel günlerde, Sevgililer Günü, Kadınlar Günü, Anneler Günü veya doğum günü gibi özel günlerde, ekvator gülleri cazip bir hediye seçeneği olabilir. Online çiçek gönderme hizmetinin olması sayesinde Türkiye’nin dört bir yanına çiçek gönderimi yapılabilir. Buket ya da kutu şeklinde hazırlanan ekvator mavi gül en yoğun dönemlerde bile ilgili adrese sorunsuz şekilde teslim edilir. Sipariş aşamasında adres ve alıcı bilgilerini eksiksiz olarak yazmak gerekir.

Etkileyici bir hediye göndermek isteyenlerin seçimi olan ekvator mavi gül doğallığı ve canlılığı ile mekanlara hareket katacaktır. Çiçeğin yanında gönderilecek olan notlar özel mühürlü zarflar ile iletilir. Böylece çiçekle birlikte bu hediye notları da kişiye özel şekilde muhafaza edilebilir. Zarfların mühürlü olması sayesinde notu alıcının kendisinden başka kimse açamayacaktır. Çiçeklerin taşınma sırasında zarar görmemesi için özel strafor malzemelerden destek alınır. Kapalı kutuya koyulan güllerin siparişten teslime kadarki her aşaması takip edilebilir. Müşterilerin ekvator mavi gül gönderim ve teslim aşamalarından memnun kalmaları için tüm detaylar önceden eksiksiz olarak planlanır.