Öğretmenler Günü

Filtrele ve Sırala
Renk
Ürün Çeşitleri
Gönderim Amacı
Fiyat
Sıralama

Öğretmenler Günü

Öğretmenler Günü, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından bizi eğitim ışığıyla aydınlık bir geleceğe hazırlayan öğretmenlerimize armağan edilmiştir. 24 Kasım tarihinde kutlanan bu özel günde hem eğitimin önemi hem de öğretmenlerimizin manevi değeri bir kez daha hatırlanmış olur. Milli ve şahsi duyguların öne çıktığı bu kıymetli günde bize yol gösteren öğretmenlerimize manevi açıdan kıymetli armağanlar sunmak özel bir değere sahiptir.

Her millet ve ülke için parlak bir yarının anahtarı eğitimden geçer. Çeşitli ülkelerce bizlerle aynı veya farklı tarihlerde olmak üzere Öğretmenler Günü  kutlamaları yapılır. Dolayısıyla bugünün evrensel bir yere sahip olduğunu söylemekte fayda vardır. Oldukça kıymetli olan bu özel günde öğretmenlere bir teşekkür sunmak üzere çeşitli hediyeler verilir.

Öğretmenler Günü Ne Zaman?

Türkiye’de 24 Kasım tarihinde kutlanan Öğretmenler Günü , eğitime büyük bir önem veren Ulu Önderimiz Atatürk’ün bıraktığı bir armağandır. Aydınlık bir geleceğe açılan kapının anahtarı olan öğretmenlerimiz için bugünün anlamı oldukça büyüktür. Çeşitli ülkelerce kutlanan bu özel günün tarihi değişkenlik gösterebilir. Bununla beraber evrensel bir anlama ve niteliğe sahip olduğunu söylemekte fayda vardır.

Öğretmenler Günü yaklaşmasıyla beraber ne hediye alınabileceği veya ne çeşit mesajlar yazılabileceği merak konusu olur. Bu noktada armağan seçenekleri hakkında bilgi sahibi olunması ve yazılabilecek mesajlar için fikir edinilmesi oldukça önemlidir. Edinilen fikirler eşliğinde kıymetli bir yılbaşı hediyesi seçmek mümkün hale gelir.

Öğretmenler Günü Hediyesi Ne Olabilir?

Öğretmenler Günü için özel hissettirecek ve verdiğiniz önemi yansıtacak bir armağan seçimi oldukça önemlidir. Bu noktada hem zarif hem de manalı bir tercih yapmak gerekir. Öğretmenler Günü  hediyesi olarak seçebileceğiniz başlıca ürünler şunlardır:

  • Saksıda çiçekler her dönemin vazgeçilmez hediyesi arasındadır. Tıpkı öğrenci yetiştirmek gibi bakım ve ilgiye ihtiyaç duyan çiçekler, özenli bir sevgiyle kalıcılığı yakalar. Bu bağlamda hem anlam açısından hem de unutulmaz bir hediye olması bakımından oldukça avantajlıdır.
  • Solmayan güller, çeşitli renk seçenekleriyle öne çıkan armağanlar arasındadır. Zamanla görünümünü kaybetmeyen ve her daim canlılığını koruyan bu güller, özel tasarım kutular aracılığıyla dekoratif olarak da kullanılabilir. Rosebox’ın ürün skalasında yer alan farklı tasarımlara sahip solmayan gül ve özel setleri arasından etkili bir tercih yapmanız mümkündür.
  • Çikolatalı hediye çiçek kutuları ile öğretmeninize lezzetli ve tatlı bir hediye verebilirsiniz. Aynı zamanda set içerisinde yer alan özelleştirilebilir not aracılığıyla duygularınızı dile getirirsiniz. Bu sayede hem evrensel sevgi dili olan hediye ve çiçeklerle hem de etkili mesajlarla ona verdiğiniz kıymeti ortaya koymuş olursunuz.
  • Öğretmenler Günü  hediyeleri için vazgeçilmez olan seçeneklerden birisi de kitaplardır. Kütüphanenizde yer edinen bir kitabın kopyasını eğitimin ışığıyla yolunuzu aydınlatan öğretmeninize hediye edebilirsiniz. Böylece anlamlı ve hoş bir seçenek bulmuş olursunuz.

Tüm bunlarla beraber özel günlerde tercih edebileceğiniz pek çok farklı armağan seçeneğini Rosebox kataloglarında bulabilirsiniz. Gücünü sevgi için evrensel dil olan çiçeklerden alan bu seçeneklerle sevdiklerinizi mutlu etmeniz mümkün.

Öğretmenler Günü İçin Hediye Çiçek Seçenekleri

Öğretmenler Günü için hediye çiçek seçenekleri oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Çiçeğin anlamına ve öğretmeninizin zevkine göre tercih yapabileceğiniz bu ürünler, estetik açıdan hoş bir armağandır. İşte şık ve narin duruşlarıyla öne çıkan Öğretmenler Günü hediye çiçek setlerini Rosebox’ta bulabilirsiniz!

Zarif bir duruşa sahip olan orkideler, sıkça tercih edilenler arasındadır. İncelikli bir bakım süreci olan orkidelerin düzenli aralıklarla takip edilmesi gerekir. Gereken ilginin verilmesiyle beraber dönemsel olarak çiçek açmaya başlar. Bu bakımdan oldukça kıymetli ve kalıcı bir çiçek olduğu söylenebilir. Öğretmeninizin çiçeklere karşı ilgisi bulunması durumunda seçiminizi orkideden yana yapabilirsiniz.

Ilık iklimleri seven ortanca çiçekleri, göz alıcı bir duruşa sahiptir. Açık renklerde çiçek açan bu bitkiler, güller başta olmak üzere farklı seçeneklerle kombine edilir. Bu sayede özel bir hediye formatında sunulabilir. Özelleştirilebilir not ve estetik açıdan şık bir duruşa sahip kutu ile sunabileceğiniz bu armağanlar, öğretmeninize özel hissettirir.

Evrensel olarak zamansız bir değere sahip olan güller, en çok hediye edilen çiçekler arasında yer alır. Çeşitli renk ve tasarım seçenekleriyle öne çıkan Rosebox gül setleri ile öğretmeniniz için bu hediyeleri hazırlayabilirsiniz. Solmaz yapılı çiçekleri tercih ederek kalıcılık sağlayabilirsiniz.

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları

Öğretmeninize iletişim kanalları yoluyla veya hediye üzerindeki not aralığıyla ileteceğiniz mesajlar oldukça önemlidir. Verdiğiniz değeri sözel olarak ifade ettiğiniz bu mesajlar, hediyeyi daha da kıymetli bir konuma taşır. Aynı zamanda ömür boyu unutmayacağı bir sevincin de anahtarıdır. İşte öğretmeniniz hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi ifade edebileceğiniz bir mesaj örneği:

“Yalnızca tek bir gün değil, her gün yanımızda olduğunuz ve bizi geleceğe hazırladığınız için teşekkür ederiz. Gösterdiğiniz ilgi ve emek bizler için paha biçilemez bir değere sahip. Sevgi ve huzur dolu nice yıllarımız olması dileğiyle…”

Tıpkı örnekte olduğu gibi duygu ve düşüncelerinizi ön planda tutan samimi bir mesaj aracılığıyla kendinizi ifade edebilirsiniz. Bu sayede öğretmeninize sevgi, saygı ve minnetinizi sunmanız mümkün olur.