Kırmızı Gül

Filtrele ve Sırala
Renk
Ürün Çeşitleri
Gönderim Amacı
Fiyat
Sıralama

İsmini Güney Amerika ülkesi Ekvator’dan alan ekvator kırmızı gül dünya genelinde en fazla ihraç edilen gül olma özelliğine sahiptir. Uygun yetiştirme koşullarına sahip olan Ekvator ülkesi iklim olarak elverişlidir. Ülkede tüm yıl boyunca doğal ışık vardır ve iklim şartları gül yetiştiriciliği için idealdir. Deniz seviyesinden 3000 metre yüksekte yetiştirilen bu güller sonradan suya girdiklerinde de açmaya devam ederler. Bu nedenle vazoya koyulduktan sonra güllerde büyüme ve gelişme görülebilir.

Tomurcuk ve diğer tüm gelişim evreleri ayrı güzel olan ekvator kırmızı gül diğer güllerden dal boyları yönünden farklılık gösterir. Kandil kısımları bu güllerde 7- 10 cm civarına ulaşabilir. İri kafalı olarak bilinen ekvator gülleri uzun süreli gün ışığıyla beslenmesi ile bilinir. Bu nedenle daha dayanıklı ve güçlü olarak tanınırlar. Dal yapıları kalın olan güller çok fazla besine ihtiyaç duyarlar. Doğru beslenme sağlandığında dalından kesildikten sonra en uzun yaşayan gül olmasıyla fark yaratırlar. Ne kadar süreyle yaşayacağı mevsim koşullarına göre farklılık gösterebilir.

Ekvator Kırmızı Gül Fiyatları

Kolay bulunabilir ve neredeyse her yerde yetiştirilebilir olması sebebiyle ekvator kırmızı gül fiyatları ekonomik olarak değerlendirilir. Gül başına belirlenen fiyatlandırma dal sayısı arttıkça artacaktır. Gül buketi hazırlarken toplam kaç gül olacağını belirtmek genel fiyatları ortaya çıkaracaktır.

Gül fiyatları talebin artmasına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Hediye çiçek denildiğinde akla ilk gelen tür kırmızı güller olduğundan fiyatlandırma bu ilgiye göre yapılır. Özel kutuda olan, özgün ambalaj malzemeleri kullanılarak tasarlanmış, yeşil bitkilerle süslenen ekvator kırmızı gül buketleri için fiyat aralığı biraz daha yüksek olacaktır. En uygun ve şık görünümlü ekvator kırmızı gül buketlerine sahip olmak için tüm çiçek siparişleri online platformdan indirimli olarak verilebilir.

Kırmızının Tutkulu Tonu: Ekvator Kırmızı Gül Özellikleri

İnsanların duygu ve düşüncelerini yansıtmak için en çok tercih ettiği çiçeklerin başında güller gelir. Tutkunun ve aşkın simgesi haline gelen ekvator kırmızı gül tüm kadınları mutlu etmeye yetecek güzelliktedir. Diğer güllere göre yaprak yapısı büyük olduğu için bu güller daha dazla sulamaya ve nemlendirmeye gereksinim duyarlar. Kendi içerisinde kırktan fazla kırmızı tonu bulunan bu güllerde turuncu, mor ve pembe gibi alternatifler de vardır.

Sağlam ve güçlü bir yapısı bulunan ekvator kırmızı gül vazo ya da buket içinde hediye edilebilir. Bakımları doğru yapıldığı takdirde ilk andaki canlı ve parlak görüntüsünü uzun süre boyunca koruyabilir. Vazoda bakılacak güllerde yarıya kadar su doldurmak gülün beslenmesi açısından yeterli olacaktır. Vazonun içine koyulacak suyun musluk suyu değil taze içme suyu olması tavsiye edilir. Ayrıca vazonun içinde bulunan su üç günde bir yenilenmelidir. Böylece ekvator kırmızı gül göz alıcı canlı görünümünü uzun süre koruyacaktır.

Ekvator Kırmızı Gül Nasıl Yetiştirilir?

Uygun koşullar sağlandığında ekvator kırmızı gül evde zahmetsiz bir şekilde yetiştirilebilir. Verimliliğin fazla olması adına toprak seçiminde humuslu toprak tercih edilebilir. Saksı olarak çömlek saksı kullanmak gül köklerinin sıcaklığının dört mevsim boyunca ideal olmasını sağlayacaktır. Gül dallarını budamak, yapraklardan ve kurumuş çiçeklerden arındırmak verimliliğini artıracaktır. Saksıda buluna toprağın nemlendirilmesi için sprey şişesi yardımıyla sulama yapılabilir. Sulama esnasında suyun fazla olmamasına dikkat edilmelidir. Gül yetiştirirken dip kısımlardan sürgün çıktığında ve aşırı kalın bölümler olduğunda bunları özel budama makası ile kesmek gerekir. Doğal toprak karışımlarına dikilen kökler sayesinde ekvator kırmızı gül her zaman sağlıklı ve göz alıcı şekilde kalacaktır.